Juba sadades poodides üle Eesti: jaekettide otsus kriisis omasid toetada on toonud väikesele lihatööstusele suure edu

Kuigi Lääne-Virumaal tegutseva Matsimoka lihatööstuse jaoks tõi koroonapandeemia terve rida väljakutseid, suutis ettevõte mullu teenida nii oma senise ajaloo suurima müügitulu kui kasumi. Palju aitasid sellele kaasa ka siinsed jaeketid, kes on pandeemia ajal pidevalt suurendanud Matsimoka toodete valikut oma kauplustes. Selleks aastaks on ettevõttel üsna ambitsioonikad plaanid.

Lääne-Virumaal Kadrina vallas Hulja külas 1982. aastal tegevust alustanud ja 2014. aastast suurema hooga tegutsema hakanud Matsimoka lihatööstuse värskelt valminud 2020. aasta majandusaruandest saab lugeda, et 2019. aastal ligi 1,5 miljonit eurot käivet ning üle 107 000 euro kasumit teeninud pereettevõtte tegi 2020. aastal koroonapandeemiale vaatamata kena arenguhüppe.

Ettevõtte käive kasvas 33%, küündides 2,2 miljoni euroni ning kasum lausa kolmekordistus, küündides ligi 316 000 euroni. „Päris hea aasta oli meil kokkuvõttes,” muheleb tulemusi kommenteerides ka Matsimoka juhatuse liige Jan Inno. Tema sõnul andis olulise panuse sellesse hea koostöö siinsete jaekettidega, millega ettevõte tegi algust 2018. aasta lõpus. „Aasta lõpuks moodustas müük jaekettidesse peaaegu pool kogu ettevõtte müügimahust,” tõdeb Inno.

Loe täispikka artiklit: Delfi Ärileht 17.04.2021