Kutsun lapsevanemaid üles kaitsma oma lapsi saasttoidu eest!

 Kutsun lapsevanemaid üles kaitsma oma lapsi saasttoidu eest!

Täna on lastekaitsepäev ning siinkohal soovin mina, kui Matsimoka kolmanda põlve lihameister ning ettevõtte looja Sten Inno rääkida Teile, millised ohud on meie lastel ning soovin kutsuda kõiki lapsevanemaid üles oma lapsi kaitsma saasttoidu eest! 

Enne kui Matsimoka ettevõttest sai minu igapäevane leib, töötasin ravimifirmas, mis tegeles diabeediravimite tootmise ja turustamisega. Toitumise ja toitumisest tulenevad globaalsed probleemid olid minu igapäevased teemad, olen antud probleemi süvitsi käsitlenud. Ka minu ema on arst, ning olen antud teema olulisuse vaimus üles kasvanud. Kahjuks pean ma tõdema, et aina rohkem lapsi põevad kroonilisi haigusi nagu diabeet ja erinevaid allergiaid. Kummagi haiguse puhul ei ole teada, miks need tekivad kuid on alust arvata, et üheks põhjuseks on tänapäevane, suurtööstuste poolt toodetud, raskelt töödeldud, toidukemikaale ja rasva täis toit. Tuletan meelde, et Eesti suurtööstused on enamjaolt välismaalaste omanduses ning loomulikult ei huvita neid eestlaste tervis vaid kasumlikkus. Selle kasumlikkuse maksab kinni Eesti inimene oma tervisega. 


Põhjus, miks ma otsustasin lahkuda ravimitööstusest oligi see palav soov teha midagi ära, mis on oluline mitte ainult mulle vaid tervele ühiskonnale. Minu missioon on teadvustada ja pakkuda inimestele täisväärtuslikku ja puhast toitu!
Selleks et oma lapsi kaitsta, soovitan lapsevanematel väga hoolikalt keskenduda oma lapse toidu sisaldusele. Toon näiteks ühe populaarse grillvorsti sildi: happesuse regulaatorid, E451, E262, stabilisaator, suitsutuspreparaat, lõhnaained, antioksüdant, E301, toiduvärv, E120, maitsetugevdaja E621 ning toote säilivusaeg on 30 päeva. Oleks rumal arvata, et selline keemiabukett ei kahjusta meie järeltulijate tervist!
Tuletan kõigile lapsevanematele meelde, et Sinu teadlikusest ja valikutest sõltub Sinu lapse tulevik ja tervis! 


Sten Inno
Matsimoka lihameister