Miks peaksid armastama küüslauku?

 Miks peaksid armastama küüslauku?

Matsimoka armastab küüslauku! Miks peaksid ka Sina küüslauku armastama, vastused on siin! 

KÜÜSLAUK KAITSEB VIIRUSTE EEST:
Külmetushaiguste põhjuseks on peaaegu 200 viirust. Viirusevastane ühend allicin aitab ravida neid külmetushaigusi põhjustavaid viiruseid. Külmetuse esimeste märkide saabudes kas närida 4 küünt toorest küüslauku või lisada need oma supi sisse.

KÜÜSLAUK ON LOODUSLIK ANTIBIOOTIKUM:
Väävli aktiivne toimeaine allicin on tuntud oma antibiootikumi omaduste poolest. Seda kemikaali toodetakse, kui küüslauku kas hakkida või närida. Allicin mitte ainult tapab mikroobe, vaid ka pärsib organismis nende arengut – 1mg allicini tõhusus võrdub 15 standard ühiku penitsilliiniga.

KÜÜSKAUK ON IMMUUNSUSE KÄIVITI:
Antioksüdandi omadustega küüslauk aitab säilitada immuunsüsteemi. Tema toime aktiviseerib organismis selliseid immuunsüsteemi rakke nagu T-lümfotsüüte ja makrofaage, mis aitavad tugevdada organismi kaitsevõimet.

KÜÜSLAUGI SÖÖMINE VÄHENDAB SÜDAME-VERESOONKONNA HAIGUSTESSE HAIGESTUMIST:
Üheks küüslaugu kasulikumaks omaduseks on tema põletikuvastane toime. On teada, et ta kaitseb veresoonte põletiku ning oksüdatiivse stressi eest. Reaktiivse hapniku molekulid põhjustavad limaskesta veresoonte kahjustumist, mis suurendab meie keha riski haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse, näiteks ateroskleroosi ja infarkti, samuti oksüdatiivne kahju võib põhjustada ka põletikke ja veresoonte ummistumist – seda probleemi aitab lahendada küüslaugus sisalduvad ainulaadsed väävliühendid.

KÜÜSLAUGU PIDEV SÖÖMINE HOIAB ÄRA VÄHKi:
Küüslauk liigitatakse vähivastase toidu hulka ja on avastatud tema kasulikkus, ravides peaaegu kõiki vähivorme, va eesnäärme- ja rinnavähki, kui teda võtta iga päev. Kui küüslauku võetakse ainult paar korda nädalas, siis ta ravib ainult kahte tüüpi vähki – neeru- ja pärasoolevähki.

KÜÜSLAUK ANNAB TOIDULE SUUREPÄRASE MAITSE:
Matsimoka küüslauguga täissuitsuvorstis, küüslaugu pekis ja ka Krakowska vosrtis leiab rohkelt värsket Eesti küüslauku, mis annab toodetele suurepärase maitseelamuse.